Ochrona konsumentów

Ustawa deweloperska została specjalnie wprowadzona właśnie po to, aby zasadniczo ochronić klientów przed różnymi nieuczciwymi praktykami deweloperów. jak dokładniej okazuje się taka ochrona? O czym tutaj warto wiedzieć? Co jest szczególnie ważne w zakresie funkcjonowania deweloperów?

Najważniejsze środki ochrony konsumentów

Przede wszystkim trzeba omówić tutaj dokładniej 3 różne rodzaje ochrony, jaka została wprowadzona dla konsumentów przez umowę deweloperską. Przede wszystkim jest toż ciążący na deweloperze obowiązek zapewnienia prospektu informacyjnego.

Co oczywiste - ten prospekt jak najbardziej musi być aktualne i pewne informacje. Jest on także dość mocno wiążący. Jeśli bowiem jako deweloperzy obiecamy swoim klientom np. ciche, spokojne osiedle, a okaże się, że w piwnicach bloku znajdywać się będzie klub muzyczny, to generalnie niestety klienci będą mogli domagać się obniżenia ceny mieszkania albo nawet zerwania umowy.

Dalej ważnym środkiem ochrony jest też tak jak najbardziej sama umowa deweloperska. Musi ona mieć konkretne terminy, kiedy będzie oddane mieszkanie, zakończone jakieś prace, jaki będzie dokładnie stan mieszkania itp. To wszystko to są naprawdę bardzo istotne kwestie.

Trzecim dość istotnym środkiem ochrony jest jeszcze rachunek powierniczy, a dokładniej w myśli to obowiązek utworzenia go. Zasadniczo bowiem nie że żyć tak, że nie zostanie on utworzony. Co prawda różne są możliwości utworzenia takiego konta powierniczego. Co więcej - postulowane jest zamknięcie konta powierniczego otwartego...

Szkolenia dla deweloperów - ważna inwestycja

Generalnie jednak powyżej zostały przedstawione bardzo ogólne informacje. Deweloper zaś powinien być w tych sprawach ekspertem oraz powinien dobrze kierować się we każdych zmianach w prawie. Dlatego też stanowczo powinien on zainwestować w szkolenia dla deweloperów. Co więcej w dzisiejszych czasach naprawdę także opłaca się pomyśleć o takim kursie jak użytkowanie wieczyste szkolenie, czy też prawa konsumenta szkolenie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Szkolenia online - wiele korzyści bez wychodzenia z domu