28 cze 2014

#7 TOP10 Najpiękniejsze historie miłosne

kreatywa.net
Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu ma blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj nowego tematu na dany tydzień.


Najpiękniejsze historie miłosne

 Romeo i Julia, czyli ponadczasowa historia o miłości ponad wszystko. Ponad zwaśnione rody, ponad złość ojców, ponad życie.
Miłość Leny i Alexa z Delirium jest na pewno większości bardzo dobrze znana. Dzięki Alexowi Lena poznaje całkiem nowy świat, nie boi się miłości i zaczyna swoje życie od nowa, z dala od remedium.

Wichrowe Wzgórza i nieśmiertelna para Cathy i Heathcliffe. Ta historia również jest wszystkim doskonale znana. Nawet jeśli ktoś nie czytał książki, to pewnie oglądał film albo przynajmniej słyszał co nieco o tej parze. Miłość jakże trwała, przetrwa nawet śmierć jednego z kochanków.

Jane Eyre i Edward Fairfax Rochester, czyli Dziwne losy Jane Eyre. Ta para również może Wam być znana z filmu, ale też z bardzo popularnej książki, którą zalicza się dziś do klasyki. Historia piękna i wzruszająca o miłości mimo wszystko.

Dziewczyna w błękitnej sukience to historia, którą właśnie poznaję, ale już dążyła mnie wciągnąć. Jest to historia życia Charlesa Dickensa wdziana oczami jego żony. Niezwykle wciągająca opowieść o, czasami wydawać by się mogło, że platonicznej i trudnej, miłości.

Igrzyska śmierci - książka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Oprócz wątków walki i przetrwania, jednym z głównych motywów jest miłość Katniss i Peety, która zostaje narażona na poważną próbę.

Jak wszyscy wiemy - nie istnieje jedynie miłość pomiędzy kobietą a mężczyzną, doskonałym na to przykładem jest książka Jodi Picoult pt. Bez mojej zgody. Poznajemy w niej historię miłości dwóch sióstr, która niejednokrotnie jest silniejsza od miłości między dwojgiem kochanków. W imię siostrzanej miłości dziewczyny są zdolne poświęcić wszystko, nawet życie.

Mamy więc zatem miłość między kobietą a mężczyzną i miłość siostrzaną. Teraz czas na kroplę patriotyzmu, a nawet całe jego może, czyli historia o miłości do Ojczyzny. Kamienie na szaniec bardzo często pojawiają się w moich rankingach, a to dlatego, że jest to książka wielowątkowa, nie zabrakło więc też w niej miłości. Miłości do Ojczyzny, w imię której Zośka, Rudy i Alek są gotowi oddać życie.

Może książka banalna, dla naiwnych nastolatek, ale dla mnie historia miłości Belli i Edwarda jest piękna. Pełna poświęceń i niezwykle romantyczna.

Książka o miłości szeroko pojętej. Miłość z tej książką się po prostu wylewa, ale w ten pozytywny sposób. Smutna, aczkolwiek piękna historia rodzicielskiej miłości.

***

Starałam się z tym zestawieniem jak mogłam, aczkolwiek był to dość trudny ranking. Niemniej jednak, mam nadzieję, że podołałam temu wyzwaniu. A jakie książki Wy umieścilibyście w tym rankingu?

6 komentarzy:

 1. Michalak nie czytam więc na jej temat się nie wypowiem. Zgadzam się co do Dziwnych losów, Igrzysk Śmierci, Kamieni na Szaniec i Bez mojej zgody. Romeo i Julija jak dla mnie są trochę naciągane, ale w czasach Szekspira dziewczyny w wieku 12-14 lat były wydawane za mąż. A co do Wichrowych- książka piękna, ale zarazem straszna. I wstrząsająca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale za czasów Szekspira miłość była jakby prawdziwsza :)

   Usuń
 2. Ciesze sie, że dodałaś do tego rankingu Igrzyska Śmierci :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tam jednym z głównych wątków jest miłość, więc czemu nie :3

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...