5 maj 2014

Pretty Little Liars - recenzja zbiorowa #2

Tytuł: Pretty Little Liars. Pożądane, Uwikłane, 
Bezlitosne, Olśniewające, Rozpalone
Seria: Pretty Little Liars
Autor: Sara Shepard
Wydawnictwo: Otwarte. Moondrive
Ilość stron: 288, 320, 345, 311, 321
Ocena: 5/6
Pretty Little Liars. Pożądane
Kiedy wydaje się, że zabójca Alison DiLaurentis został schwytany i nie zagraża już nikomu, za sprawą matki Ali na jaw wychodzą nowe fakty na temat dość mrocznej przeszłości całej rodziny. Szok dla przyjaciółek Ali, szok dla całego Rosewood, a Courtney dziwnie opanowana...

Pretty Little Liars. Uwikłane
Wakacje na Jamajce. Tak, tego było dziewczynom trzeba, po tragedii w górach Pocono. Jednak nawet na tropikalnej wyspie nie jest dane przyjaciółkom wypocząć. Tabitha jeszcze długo będzie się im odbijała czkawką.


Pretty Little Liars. Bezlitosne
Zakazana miłość Emily i Hanny. Kryminalna przeszłość Spencer i problemy miłosne Arii. Czy jest lepszy moment na uderzenie A.? Dziewczyny nadal odczuwają skutki wakacji na Jamajce. Oprócz pięknej opalenizny, po tej wyciecze zostało im coś jeszcze...

Pretty Little Liars. Olśniewające
W Rosewood pojawia się Gayle. Czy tylko po to, by finansować kampanię wyborczą Toma Marina? A może szuka zemsty na Emily? Jaki sekret skrywa ta dziewczyna? Chyba nie powinna mówić o tym rodzicom, bo nie wróżę jej wtedy rodzinnej sielanki...

Pretty Little Liars. Rozpalone
Nareszcie! Dziewczyny wyruszają w rejs, podczas którego pragną wypocząć od nękającej ich osoby. Ale myślicie, że fakt, iż przyjaciółki są na jachcie na otwartym morzu, może przeszkodzić komuś takiemu, jak A.? Nie bądźcie śmieszni, zabawa dopiero się zaczyna!

Co mogę napisać o książce, przy siódmym tomie serii? Ano to, że wszystko pozostaje niezmienione.
Styl, którym posługuje się autorka nadal jest łatwy, lekki i przyjemny w odbiorze, co działa oczywiście na korzyść książek.
Każda z kolejnych części, podobnie jak to bywało wcześniej, jest podzielona na rozdziały prowadzone naprzemiennie przez główne bohaterki, czyli Spencer, Hannę, Emily i Arię. Co oczywiście pozwala nam poznać punkt widzenia każdej z dziewczyn i ewentualnie prowadzi nas na nowe tropy, co do domniemanej tożsamości A.
Wszystko jest takie samo, oprócz tego, że z każdym kolejnym tomem rośnie napięcie i nasza ciekawość.
Akcja jest prowadzona tak umiejętnie, że Czytelnik nie jest w stanie oderwać się od lektury. Po prostu pochłaniamy kolejne strony, żeby tylko dowiedzieć się, co dzieje się na kolejnych kartach książki. Dotyczy to wszystkich części od tomu siódmego, gdzie tak naprawdę dopiero przy jego lekturze, naprawdę zaczęłam się interesować losami dziewczyn i teraz naprawdę żałuję, że w takim szybkim czasie skończyłam te pięć części.

Nie pozostaje mi nic innego, niż czekać na wydanie kolejnego, trzynastego, tomu serii, na co czekam z nieskrywaną niecierpliwością. Tymczasem pragnę Was gorąco zachęcić do lektury całej serii Pretty Little Liars. Prawda, są to książki kierowane głównie do nastolatek (tych ciut starszych), ale myślę, że i dorosła Kobieta przyjemnie spędzi czas przy ich lekturze. Gorąco polecam!

Seria PLL:
Kłamczuchy 
Bez skazy
Doskonałe
Niewiarygodne, Zepsute, Zabójcze, Bez serca
Pożądane
Uwikłane
Bezlitosne
Olśniewające
Rozpalone

2 komentarze:

  1. Jestem trochę przerażona ilością tomów, ale z drugiej strony wiele osób zachwyca się serią, zatem na pewno sięgnę po nią. Trzy pierwsze tomy już na mnie czekają... :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Taak, ilość tomów może trochę przeszkadzać, jeśli ktoś chciałby z własnej kieszeni zafundować sobie całą tę kolekcję, ale ja nie mam tego problemu, bo wypożyczam z biblioteki : ))

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...