4 paź 2013

Zapowiedzi czytelnicze: październik 2013

W ciągu pierwszych dni każdego miesiąca na blogu prezentuję Wam kilka wybranych przeze mnie premier książkowych, które będą miały miejsce w danym miesiącu. Czas na zapowiedzi czytelnicze: październik 2013.
 
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Na zawsze martwy - Harris Charlaine
źródło
Tytuł: Na zawsze martwy
Autor: Charlaine Harris
Wydawca: Mag Wydawnictwo
Data premiery: 23 października 2013r.
Opis: Charlaine Harris w książce pt. „Na zawsze martwy” przedstawia historię miasteczka, w którym doszło do szokującej zbrodni

Snookie zostaje aresztowana przez policję pod zarzutem morderstwa, które wstrząsnęło miasteczkiem Bon Temps. Zebrane dowody są jednak niewystarczające i zostaje zwolniona za kaucją. W trakcie śledztwa, które wszczyna, okazuje się, że to co, w Bon Temps uchodzi za prawdę, w istocie jest tylko wygodnym kłamstwem...
 
 
Królowe - Jones Sherry
źródło
Tytuł: Królowe
Autor: Sherry Jones
Wydawca: Wydawnictwo Pascal
Data premiery: 9 października 2013r.
Opis: Beatrycze z Sabaudii, hrabina Prowansji,  postanowiła, że swoje cztery córki dobrze wyda za mąż, zwiększając dzięki temu rodzinne wpływy jak nikt do tej pory. Wiedziała, że kluczem do władzy jest wiedza. Z tego powodu  dziewczęta od najmłodszych lat pobierały nauki – z filozofii, łaciny, astronomii, matematyki, logiki, dyplomacji, debaty, polowania, łucznictwa, a nawet fechtunku.

Oto one: cztery siostry, cztery królowe. Małgorzata- królowa Francji. Eleonora- królowa Anglii. Sanchia- królowa Niemiec. Beatrycze- królowa Sycylii. Teraz mają one rozszerzać imperia mężów, zapewniając tym samym więcej władzy i wpływów Dynastii Saubadzkiej, z której pochodzą. Muszą tylko o jednej zasadzie pamiętać, którą wpajała im matka: rodzina jest najważniejsza. Wszystko jednak się zmienia wraz ze śmiercią ojca...

Sherry Jones opowiada nadzwyczajnie fascynującą historię czterech sióstr, których losy ukształtują bieg historii w XIII wieku. To opowieść o chciwości, ambicji i rywalizacji. Pełna intryg i spisków. Miłości i pożądania. Ukazuje cztery kobiety, których przeznaczeniem jest wpływanie na losy narodów i na serca królów. Potwierdza maksymę, że sercem w przeciwieństwie do królestwa, nie da się rządzić.

źródło
Tytuł: Koszmary przeszłości
Autor: Erica Spindler
Wydawca: G+J Gruner&Jahr
Data premiery: 23 października 2013r.
Opis:  Kiedy siedemnastoletnia Katherine McCall budzi się pewnego ranka i widzi zmasakrowane zwłoki starszej siostry Sary, w ułamku sekundy całe jej życie zmienia się bezpowrotnie. Kat, uznana za główną podejrzaną, staje przed sądem. Po procesie poszlakowym ława przysięgłych oczyszcza ją z zarzutów, ale nie wszyscy zgadzają się z tym orzeczeniem. Dziewczyna ma tylko jedno wyjście – musi wyjechać z miasteczka. Zabiera ze sobą mroczny sekret, który ją dręczy, gdyż nie jest pewna, czy nie miała czegoś wspólnego ze śmiercią Sary…

Mimo upływu lat Kat nadal nie może spać spokojnie, dręczona niewyjaśnioną śmiercią siostry i anonimowymi listami. W dziesiątą rocznicę zbrodni postanawia zawalczyć o sprawiedliwość. Aby odnaleźć mordercę wraca do Liberty w Luizjanie.


Miasteczko nadal oplata sieć tajemnic i podejrzeń. Katherine znajduje sprzymierzeńca w osobie detektywa Luke’a Tannera, ale wydaje się, że nikt inny nie stoi po jej stronie. Ma mnóstwo wrogów, nie ufa nikomu i wie, że gdzieś czyha morderca, zdecydowany ukręcić łeb sprawie. Kat musi zadecydować, czy warto walczyć o sprawiedliwość, skoro stawką jest jej własne życie.
 
Koszmarne przebudzenie - Noonan Rosalind
źródło
Tytuł: Koszmarne przebudzenie
Autor: Rosalind Noonan
Wydawca: Prószyński Media
Data premiery: 22 października 2013r.
Opis: Chelsea Maynard przez długie lata marzyła o macierzyństwie, pieczołowicie planując każdy szczegół rodzinnego życia. Jednak po trudnym porodzie jej marzenia pryskają niczym bańka mydlana. Śmierć matki, brak snu, nieustanny płacz Annabelle oraz koszmarne wizje tego, co może spotkać jej córeczkę, sprawiają, że młoda kobieta zamienia się w strzępek nerwów. Nie może też liczyć na pomoc lekarza, który uważa jej problemy za fanaberię. Bliska załamania, modli się o to, by ktoś zabrał płaczące dziecko chociaż na parę godzin. I wtedy dochodzi do tragedii. Czy to możliwe, by Chelsea zrobiła krzywdę własnej córce? A może ktoś wysłuchał jej modlitw?
 
Tytuł: Gra w kłamstwa
Autor:  Sara Shepard
Wydawca: Wydawnictwo Otwarte
Data premiery: 9 października 2013r.
Opis: Najgorsze w byciu martwym jest to, że niczego już nie przeżyjesz.
Nigdy więcej nie pocałujesz chłopaka.
Nigdy więcej żadnych sekretów.
Nigdy więcej plotek z dziewczynami.

Chciałam dostać coś, czego nikt inny jeszcze nie otrzymał – drugie życie.
Dzięki Emmie, mojej zaginionej siostrze bliźniaczce, mam na to szansę.

Poznaj nową książkę Sary Shepard, autorki bestsellerowej serii Pretty Little Liars.
To ekscytująca powieść o sekretach i kłamstwach, która zdobyła rzesze fanów na całym świecie. Na jej podstawie powstał serial telewizyjny The Lying Game.

Niech gra w kłamstwa się zacznie.
 
Myślę, że każdy z Was z tych pięciu książek wybierze coś dla siebie.
Wydaje mi się, że październik jest dość ubogi, jeśli chodzi o premiery książek. Przynajmniej o premiery książek, które mogłyby mnie zainteresować. Mam nadzieję, że w przyszłym miesiącu będzie lepiej. :)

9 komentarzy:

 1. Zgadzam się z Tobą, w tym miesiącu dość ubogo jeśli chodzi o premiery- oby w listopadzie było lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurcze, szkoda, że wrzesień sobie odpuściłam, bo było tych premier, a było! Cóż, myślę, że może listopad albo grudzień przyniesie nam dużo ciekawych książek. :)

   Usuń
 2. Ja czekam na listopad i kilka fajnych premier...co do tej listy to może Koszmary Przeszłości??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również mnie zaintrygowała ta książka. Mam nadzieję, że będę miała okazję ją przeczytać. :))

   Usuń
 3. Kilka pozycji brzmi dość intrygujaco poczekam na pierwsze recki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest chyba najbezpieczniejsza opcja, jeśli nie chcemy wyrzucić pieniędzy w błoto. :>

   Usuń
 4. Muszę przyznać, że zainteresowały mnie wszystkie przedstawione przez ciebie pozycje, więc z niecierpliwością czekam na recenzje :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno zrecenzuję "Grę w kłamstwa", ale co do pozostałych pozycji to nie mogę nic obiecać :)

   Usuń
 5. najbardziej zainteresowało mnie Koszmarne przebudzenie :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...