4 sie 2013

Zapowiedzi czytelnicze: sierpień 2013

W ciągu pierwszych dni każdego miesiąca na blogu prezentuję Wam kilka wybranych przeze mnie premier książkowych, które będą miały miejsce w danym miesiącu. Czas na zapowiedzi czytelnicze: sierpień 2013.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

źródło
Tytuł: W imię miłości
Autor: Katarzyna Michalak
Wydawca: Wydawnictwo Literackie
Data premiery: 14 sierpnia 2013r.
Opis: Od czasów „Ani z Zielonego Wzgórza:” nie było tak wzruszającej książki!
Trzymająca w napięciu historia o poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi, potrzebie bycia kochanym, tęsknocie za prawdziwą rodziną i o tym, że cuda się zdarzają.
Edward, właściciel pięknego starego domu na Jabłoniowym Wzgórzu, nie przeczuwa rewolucji, która nagle nastąpi w jego życiu. Rewolucja ma na imię Ania, ma dziesięć lat i właśnie straciła wszystko… Tajemnica z przeszłości zmusi mężczyznę do postawienia pytań o to, co naprawdę jest ważne i czy w jego życiu jest miejsce na rodzinę. Książka zaskoczy bogactwem emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Ogromna ilość wzruszeń gwarantowana!


źródło
 Tytuł: Dynastia Tudorów Królowa traci głowę (cz. I Dynastia Tudorów. Król, królowa i królewska faworyta)
Autor: Elizabeth Massie, Michael Hirst
Wydawca: Mira
Data premiery: 14 sierpnia 2013r. 
Opis: W Anglii panuje zamęt. Ciągnący się spór z papieżem w sprawie unieważnienia małżeństwa z Katarzyną Aragońską sprawia, że Henryk VIII coraz bardziej skłania się ku Reformacji. Ustanowienie nowego arcybiskupa jest krokiem, który doprowadzi do zawarcia dawno wyczekiwanego ślubu z Anną Boleyn. Na herbach inicjały „H&K’ zastępowane są nowymi, w których przeplatają się litery „H&A”. To tylko początek nadchodzących zmian. Katarzyna, pozbawiona królewskiego tytułu, zostaje odesłana z dworu i umiera wkrótce po narodzinach pierwszego dziecka nowej królewskiej pary, księżniczki Elżbiety. Wszyscy poddani muszą złożyć przysięgę lojalności wobec Henryka, który zostaje głową nowego kościoła. Od tej chwili każde wystąpienie przeciwko królowi albo nowej religii będzie surowo ukarane.  Mijają miesiące, a Henryk wciąż czeka na narodziny syna, powoli tracąc cierpliwość. Anna wie, że nie pozostało jej wiele czasu… Doskonała powieść oparta na drugim sezonie nakręconego z rozmachem serialu The Tudors, nadawanego w wielu krajach i kilkukrotnie nagrodzonego nagrodą Emmy®, telewizyjnym odpowiednikiem Oscarów®.  Opowiada o burzliwym związku króla Henryka VIII z Anną Boleyn, od zawarcia długo wyczekiwanego małżeństwa aż do jego dramatycznego końca.

źródło
Tytuł: Zatoka o północy
Autor: Diane Chamberlaine
Wydawca: Prószyński Media
Data premiery: 8 sierpnia 2013r.
Opis: Wszystkie dzieci popełniają błędy – czasami tragiczne w skutkach…

Należący do rodziny letni dom na wybrzeżu New Jersey był dla Julie Bauer miejscem wakacyjnej sielanki… dopóki nie została zamordowana jej siedemnastoletnia siostra. Przez ponad czterdzieści lat, jakie minęły od śmierci Izzy, Julie nie zdołała uporać się z poczuciem winy, które rzuciło cień na całe jej życie, poważnie komplikując stosunki z matką i nastoletnią córką.
Niespodziewanie znaleziony list ujawnia, że do więzienia za morderstwo trafiła niewłaściwa osoba. Powraca pytanie, co naprawdę zaszło tamtej strasznej sierpniowej nocy w 1962 roku. Przy okazji wznowionego śledztwa wychodzą na jaw kolejne tajemnice; i choć ich wyjaśnienie wymaga bolesnego zmierzenia się z przeszłością, dzięki odkryciu prawdy Julie i najbliższe jej osoby mogą wreszcie zaznać spokoju.


źródło
Tytuł: Hrabina. Tragiczna historia Elżbiety Batory
Autor: Rebecca Johns
Wydawca: Wydawnictwo Pascal
Data premiery: 28 sierpnia 2013r.
Opis: Jak głosi legenda tuż przed odkryciem jej zgonu, ludzie słyszeli stukot racic na schodach wieży, jak gdyby sam Belzebub zjawił się po duszę nieszczęsnej…
 

Jedenastoletnia Elżbieta, siostrzenica Stefana Batorego opuszcza rodzinny dom i zostaje zmuszona do zaręczyn wbrew swojej woli. Sama wśród obcych ludzi dysponujących władzą, zabiega o ich względy by przetrwać w świecie pełnym wyrafinowanych intryg, a w końcu odnaleźć się w roli żony i kochanki.
 

Hrabina to napisana z rozmachem opowieść o jednej z najbardziej inteligentnych i światłych kobiet  swoich czasów.

W otoczeniu pełnym intryg, gry o władzę i przemocy Elżbieta wykorzystuje swój talent w przewrotny sposób.

Nieszczęśliwa żona, niespełniona kochanka zostaje oskarżona o czary, morderstwa młodych kobiet, a nawet kąpiel w krwi ludzkiej, aby zachować młodość. Legendy głoszą, że zasłynęła okrucieństwem wobec sług, a także utrzymywaniem kontaktów z licznymi kochankami obojga płci.
 

Czy Elżbieta padła ofiarą politycznych intryg?

A może była bestią wyzutą z ludzkich uczuć, brutalnie mordującą niewinne kobiety?


źródło
Tytuł: Marzenia Kate
Autor: Patti Henry Callahan
Wydawca: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Data premiery: 21 sierpnia 2013r.
Opis: Życie trzydziestopięcioletniej Kate z pozoru jest godne pozazdroszczenia. Ma wspaniałego chłopaka, świetnie prosperujący butik, cudowną, kochającą rodzinę. W sercu kryje jednak bolesną tajemnicę.

Trzynaście lat wcześniej Kate urodziła córkę, którą oddała do adopcji.

Nim ułoży sobie życie u boku Rowana, musi zmierzyć się z przeszłością. Chce porozmawiać z Jake’m, jej pierwszą miłością i ojcem jej dziecka.

Czy to spotkanie pozwoli Kate odzyskać spokój ducha?
źródło

Tytuł: Córka czarownicy
Autor: Anna Klajzerowicz
Wydawca: Prószyński i S-ka
Data premiery: (przybliżona) 9 sierpnia 2013r.
Opis:  Małgosia, już jako 22-letnia studentka, przyjeżdża na wakacje do swoich przybranych rodziców: Michała i Ady. Po kilku dniach pobytu na wsi zachowanie dziewczyny wywołuje ich niepokój. Małgosia jest blada, śnią się jej koszmary, budzi się z krzykiem, traci apetyt i dobry humor. Znika na wiele godzin, nikomu nie mówi, dokąd chodzi. Nawet Damian, przyjaciel z dzieciństwa, teraz w niej zakochany, nie wie, co dręczy dziewczynę.
 Małgosia nerwowo reaguje na wszelkie pytania, traci kontakt z otoczeniem. Rodzina przypuszcza, że wróciły jej dawne problemy psychiczne. Gosia ponownie musi zmierzyć się ze swoją przeszłością. Jaki mroczny sekret skrywa? Czy po latach potrafi się z niego wyzwolić...


6 komentarzy:

 1. Wszystkie wymienione przez Ciebie tytuły trafiają w moje gusta czytelnicze. Tylko kiedy ja to przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie czekam na nową powieść Pani Katarzyny Michalak. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie książki chciała bym przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tudorowie już II? Chyba muszę w końcu sięgnąć po I część! Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie bym przeczytała "Córkę czarownicy" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z racji tego, ze bardzo lubie sie wzruszac, chetnie przeczytalabym 'W imie miosci', 'Zatokeo polnocy' rowniez chetnie przzeczytam. 'Córka czarownicy' tez ma w sobie jakis czar.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...