3 lip 2013

Zapowiedzi czytelnicze: lipiec 2013

źródło
Tytuł: Sekret Julii (cz. I Dotyk Julii)
Autor: Tahereh Mafi
Wydawca: Wydawnictwo Otwarte
Data premiery: 17 lipca 2013r.
Opis: Julia z Adamem uciekają z kwatery Komitetu Odnowy i trafiają do Punktu Omega, przystani dla dzieci o szczególnych zdolnościach. Wreszcie są bezpieczni. Sielanka zakochanych trwa jednak krótko. Julia poznaje sekret, który może przekreślić ich wspólne marzenia o szczęściu…źródło


Tytuł: Evans. Zegarek z różowego złota                            
Autor: Richard Paul Evans                                                         
Wydawca: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak                             
Data premiery: 3 lipca 2013r.                                                               
Opis: Czy zaznajemy szczęścia jedynie po to, by lękać się, że nas opuści?
Gdy David poznał Mary Anne, zrozumiał, że wreszcie spotkał kobietę swojego życia. Ten wieczny kawaler zaczął marzyć o małżeństwie i rodzinie – nawet jego ukochane zegary, które od dawna kolekcjonował, straciły dla niego znaczenie. Wreszcie obiecał Mary Anne, że nigdy jej nie opuści i będzie z nią na dobre i na złe. Nie spodziewał się, że już niedługo oboje będą musieli sprawdzić prawdziwość i moc swojej przysięgi.
"Zegarek z różowego złota" Richarda Paula Evansa to piękna opowieść o miłości i przyjaźni silniejszych od lęku o własne życie. Jest to historia, która przenosi nas do Stanów Zjednoczonych z początku XX wieku, w czasy narodzin wielkich fortun i szanowanych amerykańskich rodów, ale i ogromnej niesprawiedliwości społecznej.  

źródło
Tytuł: Cień pamięci
Autor: C. J. Clark
Wydawca: Prószyński Media
Data premiery: 11 lipca 2013r.
Opis: Annabelle, której choroba po kolei zabiera wszystkie wspomnienia, przekonuje się, że ich siła może ją wyzwolić… lub zniszczyć.

Niedawno owdowiała Annabelle Storm odnajduje list zmarłego męża, Stanleya, do ich córki, Lily. Mężczyzna pisze w nim o druzgocącej lekarskiej diagnozie: początkach choroby Alzheimera wykrytej u żony. Annabelle drze list na drobne kawałki. W jej głowie rodzi się niedająca spokoju myśl, że powinna jak najszybciej zniszczyć zawartość czerwonego pudełka, w którym umieściła swoje najmroczniejsze wspomnienia z dzieciństwa, zanim dotrze do nich Lily. Chociaż nie pamięta, co dokładnie znajduje się w pudełku, wie, że nie powinno się ono dostać w ręce córki. Poszukiwania skrytki stają się coraz bardziej chaotyczne i rozpaczliwe, choroba pochłania bowiem kolejne warstwy wspomnień Annabelle.

„Cień pamięci” to wstrząsające studium podstępnej choroby odzierającej człowieka ze wszystkiego, co kochał, wplecione w historię rodziny skrywającej mrożącą krew w żyłach tajemnicę.

źródło
Tytuł: Grzesznicy z Hollywood
Autor: Victoria Fox
Wydawca: Wydawnictwo Pascal
Data premiery: 31 lipca 2013r.
Opis: Cztery pary. Cztery historie. Cztery szokujące tajemnice.

1. Lana Falcon. Ustawione małżeństwo z hollywoodzkim „symbolem seksu” zapewniło jej pozycję na czerwonym dywanie, ale okazało się złotą klatką. Czy odzyska wolność? Czy jej głęboko skrywana tajemnica z dzieciństwa ujrzy światło dzienne? 
2. Kate DiLaurentis. Jej kariera zaczęła przygasać, zanim rozkręciła się na dobre. Co może być gorsze od odkrycia, że kochanką jej męża jest najgorętsza gwiazda Hollywood? Dla Kate pozostaje wyłącznie okrutna zemsta. 
3. Chloe French. Jej niewinna uroda skradła miliony serc, ale nikt nie uprzedził Chloe, że wschodząca gwiazda rocka, Nate, ma wobec niej podłe zamiary. Czy pożądanie ją zniszczy? 
4. Robert St Louis. Zabójczo przystojny król Las Vegas i jego bajkowy ślub z najbogatszą dziedziczką Sin City to dla tabloidów historia na wagę złota. I okazja, by odkryć sekrety, które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego.


Z najgłębszych pragnień rodzą się najgorsze czyny i te cztery pary zapłacą za swoje grzechy.

źródło
Tytuł: Dziewczyna na klifie
Autor: Lucinda Riley
Wydawca: Albatros
Data premiery: 31 lipca 2013r.
Opis:  Irlandia współczesna. Grania Ryan, jest młodą rzeźbiarką, która pochodzi z Dunworley. Wraca do domu po dziesięciu latach nieobecności.
Pewnego dnia Grania przypadkowo spotyka ośmioletnią dziewczynkę, Aurorę, kiedy ta lunatykuje tuż na krawędzi klifu, sto metrów nad najeżonym skałami morzem. Zaczyna się nią interesować i wkrótce ich relacje bardzo się zacieśniają. Ojciec Aurory powierza jej opiekę nad dziewczynką, co całkowicie zmienia jej życie..


Powiem Wam, że wszystkie pozycje, które przedstawiłam wyżej z miłą chęcią bym przeczytała. Jeśli chodzi o Sekret Julii to musiałabym najpierw zapoznać się z pierwszą częścią, czyli Dotykiem Julii, ale mam nadzieję, że to już niebawem nastąpi. 
Tymczasem piszcie co z zaprezentowanych zapowiedzi sami chętnie byście przeczytali. Czekam na komentarze. :)

1 komentarz:

  1. Widzę tutaj kilka ciekawych tytułów, ale szczerze mówiąc mi lipiec kojarzy się z trochę innymi książkami - najbardziej czekałam na "Królową" :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...