26 cze 2013

Single - Meredith Goldstein

Tytuł: Single
Autor: Meredith Goldstein
Wydawnictwo: Wyd. M
Ilość stron: 232
Ocena: 4.5/6
Chyba każdy z nas wie, co oznacza słowo singiel. Jak podaje wszechwiedzący Internet, singiel to osoba żyjąca samotnie z wyboru lub z przyczyn losowych. Ile znacie takich osób? Na pewno kilka się znajdzie, prawda? Jak myślicie, żyje im się łatwo ze względu na to, że są sami czy może nie wiedzie im się dobrze i desperacko szukają drugiej połówki?
Życie singla postanowiła przybliżyć nam Meredith Goldstein w swojej debiutanckiej powieści pt. Single. Jak wypadła?

Bee się żeni! W okół tego wydarzenia - i kilku wątków pobocznych - kręci się cała akcja. Na swoje wesele panna młoda zaprasza pięcioro znajomych. Niestety, singli. Już na początku jest problem z ich usadzeniem, jednak jest to dopiero wierzchołek góry lodowej, która zmierza wprost na uroczystość weselną.

Meredith Goldstein w przenikliwy i zabawny sposób chciała nam pokazać życie singla. Można powiedzieć, że chciała nas wprowadzić za jego kulisy, ukazując nam wszystkie plusy i minusy takiego statusu. Trzeba przyznać, że nawet się to udało.
Dzięki stylowi autorki i wykreowaniu bohaterów możemy czuć to samo co oni i razem z nimi przeżywać ich smutki i radości.
A których jest więcej? Tak naprawdę to trudno jednoznacznie stwierdzić, gdyż sytuacje trudne dla postaci książki, są ukazane w sposób humorystyczny, który niweluje łzy i smutki, a pozwala spojrzeć na sytuację z drugiej, lepszej strony.

Jak wspomniałam wyżej, styl pisania autorki pozwala nam dobrze zrozumieć bohaterów.
I właśnie z bohaterami wiąże się kolejny plus tej pozycji. A mianowicie, w książkach, które na powalają nas objętością zazwyczaj - choć nie zawsze - jest tak, że za nim zgłębimy się w jakąś historię i zapałamy uczuciem do którego z bohaterów, książka się kończy! Rach, ciach i pozamiatane. Tutaj również jest sytuacja, kiedy cała historia kończy się w mgnieniu oka, ale w tym czasie mamy możliwość polubienia czy znienawidzenia bohaterów. I to jest właśnie niesamowite, że w tak krótkim czasie tak dobrze poznajemy bohaterów i mamy możliwość wyrażenia swoich uczuć wobec niego.

O fabule można powiedzieć, iż jest banalna, bo nie mamy tu do czynienia z czymś oryginalnym i górnolotnym. Ale ten banał nas wciąga, pozwala się odprężyć i zrelaksować. Jest humor, są ciekawi bohaterowie, jest akcja, która nas nie nuży. Czegóż więcej chcieć od tego typy powieści?
Mogę Wam polecić tę książkę, ale nie spodziewajcie się literatury z górnej półki! Jeśli szukacie czegoś takiego, to trafiliście na złą recenzję.
Kobiety (jeśli mężczyźni chcą, to również zapraszam), znajdźcie chwilę dla siebie, zrelaksujcie się i przeczytajcie tę książkę, a przyjemnie spędzicie dwie czy trzy godzinki.

Książka dostępna w księgarni Gandalf


Recenzja bierze udział w wyzwaniu Przeczytam tyle, ile mam wzrostu

1 komentarz:

  1. Czytając recenzje tej ksiażki już wiem, że książka jest w sam raz do odprężenia, więc mam nadzieję, iż w najbliższym czasie pozycja wpadnie w moje ręce.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...