30 mar 2013

Najcenniejszy dar - Richard Paul Evans

Tytuł: Najcenniejszy dar
Autor: Richard Paul Evans

Wydawnictwo: Znak
Ilość stron: 112
Ocena: 6/6
Najcenniejszy dar to krótka, acz treściwa opowieść o tym, jakim darem są święta spędzona w rodzinnym gronie. Opowieść o przyjaźni, miłości, tej rodzicielskiej, i o prawdziwym darze Bożego Narodzenia.

Poznajemy Richarda, który wraz z żoną i córką, przeprowadza się do starego, wiktoriańskiego domu, by tam opiekować się starszą panią, w zamian za dach nad głową i wszystko co potrzebne do dostatniego życia.
Starsza kobieta, na początku całkowicie obca, po kilku dniach zjednuje sobie nowych przyjaciół.
Pokazuje im całkiem inny sposób postrzegania świata. Pomaga ułożyć życie, tak, by rodzina nigdy nie była ważniejsza niż kariera. Pomaga im poznać swoją tajemnicę, która na zawsze odmieniła jej życie.

 Richard Paul Evans w tej cieniutkiej książeczce przekazuje nam wszystkie najważniejsze wartości.
Pomaga nam ustalić hierarchię wartości naszego życia, na czele której na pewno nie powinna stać praca czy kariera zawodowa.
Oddając się pracy zapominamy o tym, jak ważna jest rodzina. Nie tylko w okresie Bożego Narodzenia. Nie tylko wtedy powinniśmy doceniać naszych najbliższych. Nie ważne są prezenty, które i tak nie wynagrodzą uczucia drugiej osoby. Najważniejsza jest bliskość i poczucie, że obok nas jest ktoś, kto nas kocha, docenia, szanuje.

Autora Najcenniejszego daru pokochałam już za książkę Obiecaj mi. Obie książki o podobnej tematyce, są napisane w takim samym klimacie. Ciepłym, dającym poczucie bezpieczeństwa i ukojenia. Tak, nawet przy książkach można doznać takich uczuć. A już zwłaszcza przy książkach Evansa.
Teraz już wiem, że książki tegoż autora mogę brać w ciemno, a nigdy się nie zawiodę.
Polecam każdemu, a szczególnie tym, którzy pogubili się w życiu, bo praca okazała się ważniejsza niż członek rodziny.

Książka dostępna w księgarni Gandalf2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...