12 sie 2012

Niedzielna garstka zapowiedzi :)

Dzisiaj nie będzie recenzji (może jutro), a garstka zapowiedzi, które mnie zainteresowały i przykuły moją uwagę. Co prawda, nie wiem czy uda mi się je przeczytać zaraz po premierze, ale dołożę do tego wszelkich starań. :)Kategoria: Literatura światowa
Tytuł oryginału: The Winters in Bloom
Data wydania: 21.08.2012
Oprawa: miękka

"Każde małżeństwo ma trzy historie: historię męża, żony oraz tę, którą tworzą razem.

Kyra i David Winter są małżeństwem z dziesięcioletnim stażem. Mają piękny dom, ustabilizowane życie zawodowe i pięcioletniego syna Michaela. Jednak ze względu na skomplikowane doświadczenia, z czasów gdy nie byli jeszcze małżeństwem, Kyra i David obawiają się o trwałość swego szczęścia. Wszyscy postrzegają Winterów jako nadopiekuńczych rodziców. Oni sami uważają swoje lęki za w pełni uzasadnione. I rzeczywiście, pewnego letniego dnia Michael znika bez śladu. Pytanie brzmi: demony czyjej przeszłości upomniały się o chłopca?

Chcąc odnaleźć Michaela, Winterowie cofają się pamięcią do zdarzeń, które mogły doprowadzić do rodzinnej tragedii, odsłaniając jeden po drugim skrzętnie skrywane sekrety. Odkrywają też, że nie jest jeszcze za późno na stworzenie wymarzonej rodziny"


Kategoria: Literatura światowa
Tytuł oryginału: The Dressmaker
Data wydania: 28.08.2012
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Edyta Jaczewska

"Wszyscy znamy historię zatonięcia Titanica. Ale co zdarzyło się później? Ta wspaniała opowieść odsłania kulisy życia po katastrofie, które stało się udziałem dzielnej młodej dziewczyny, pragnącej w Ameryce zacząć nowe życie w fascynującym ją świecie wielkiej mody.

Tess, ambitna krawcowa, zostaje zatrudniona przez słynną projektantkę, lady Lucile Duff-Gordon, jako jej osobista pokojówka na czas fatalnego rejsu Titanica. Na pokładzie statku Tess wpada w oko dwóm mężczyznom: sympatycznemu marynarzowi i pewnemu tajemniczemu milionerowi z Chicago. Niestety, czwartej nocy podróży dochodzi do katastrofy. Wśród chaosu, pod wpływem rozpaczliwych nalegań dwóch konkurentów, Tess udaje się przeżyć. Marynarz również ratuje się z katastrofy, ale staje się świadkiem budzącego wątpliwości postępowania lady Duff-Gordon podczas tragedii. Inni – włącznie z milionerem – nie mają tyle szczęścia. Po dotarciu ocalałych z katastrofy Titanica na ląd, zaczynają krążyć związane z nimi plotki, a burza medialna, która się rozpętuje, nie pozwala wrócić im do normalnego życia…"


Kategoria: Literatura polska 
Data wydania: 06.09.2012
Liczba stron: 328
Oprawa: miękka

" Są szuflady, które na zawsze powinny pozostać zamknięte…

Laura po latach spędzonych z dala od rodzinnego domu dostaje telegram. Wieści o tym, że jej babka – niegdyś bliska osoba, z którą była skłócona, nagle i niespodziewanie odchodzi. Za namową swej nowej rodziny wsiada w samolot, by pożegnać przeszłość. Zamknąć rozdział, który od lat nie daje jej spokoju. Na miejscu okazuje się, że otrzymała nieoczekiwany spadek. Nie dom, nie pieniądze, nie rodzinne pamiątki. Tylko plik tajemniczych zeszytów. Okazuje się, że są to zapiski babki, dotyczące czasów wojny. I tak, jadąc w niespodziewaną podróż, pozna tragiczną historię, o której nic nie wie i nigdy nic wiedzieć nie chciała, a która może zmienić jej życie. Czytając, pogrąży się w świat, który nie powinien istnieć. Nigdy! Ani wtedy, ani teraz, ani jutro…" 
                            

13 komentarzy:

 1. Hej. Nawet ciekawe książki :3 Ja bum z chęcią przeczytał "Kruche szczęście". Czekam na recenzję :]

  OdpowiedzUsuń
 2. Hm... już 2 osoba która wspomina o "Kruchym Szczęściu" kto wie, może właśnie na tą książkę się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwsza książka zapowiada się naprawdę interesująco. Zapewne będę na nią polować. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszy tytuł mnie zainteresował.

  OdpowiedzUsuń
 5. Skrywana przeszłość bardzo mnie zaintrygowała, mój temat, plus świetny opis. Chyba wiem, co będę musiała niedługo kupić ;) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeju,książka związana z "Titaniciem", muszę to mieć, wiesz, gdzie można dostać "Ocalone z Titanica"?

  OdpowiedzUsuń
 7. ojej kochana jakie zmiany na blogu :) zapowiedzi bardzo ciekawe!

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam nadzieję, że zmiany na lepsze ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jedynie pierwsza pozycja mnie zainteresowała :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Z reguły, gdy ktoś przedstawia zapowiedzi, ro jedna, góra dwie pozycje mnie interesują, a u Ciebie wszystkie:)

  OdpowiedzUsuń
 11. "Ocalone z Titanica"- o, tę pozycję sama bardzo chętnie bym przeczytała ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. W sumie tylko jedna pozycja z wymienionych wygląda dla mnie na ciekawą : >

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...